Ondanks verzet van omwonenden en de lokale politieke partij Burgerbelangen Amstelveen (“dit megalomane plan moet van tafel”) verrijst toch een circa 60 meter woontoren op de plek van de Mercedesgarage en het tankstation aan de Ouderkerkerlaan 150. Daarvoor gaf de gemeente vergunning en wethouder Floor Gordon (foto) startte maandag de bouw. De toren ‘Amstelwood’ zal 131 appartementen bevatten, die zowel te koop als te huur worden aangeboden, en telt zestien verdiepingen. Er zijn 72 koopappartementen in diverse typen en prijsklassen en 59 huurflats. De koopprijzen variëren van € 360.000 tot ruim € 1,1 miljoen. Voor € 360.000, waarvan er 19 gebouwd worden, krijgt men 45 vierkante meter en twee kamers.

De huurprijzen bedragen voor de lage middelklasse maximaal € 1.131,06 (prijspeil 2026) en voor de hoge € 1.382,03 per maand. Ongeveer de helft heeft volgens gemeentelijk projectmanager Stedelijke Ontwikkeling Joris Koch een oppervlakte van 49.1 vierkante meter of twee kamers en de 62,7 m2 en heeft drie kamers.

Strubbelingen

Om het verzet kon projectontwikkelaar Dirk Dekker van Being niet helemaal heen en noemde die ‘strubbelingen’. Floor Gordon was vooral over het feit het de eerste toren is in Amstelveen die grotendeels van hout wordt gemaakt en dat er woningen bij komen die volgens haar ‘betaalbaar’ zijn. Kopers waren het die zij toesprak, want in de voorverkoop is al 72% verkocht, op grond van een plaatje. Gordon maakte reclame voor de ‘mooie gemeente’ die Amstelveen is en de ‘gouden plek’ waarin de kopers komen te wonen. Zij vond het toe te juichen dat het voornamelijk de middeninkomens zijn die een dak boven hun hoofd vonden.

Behalve de flats komt er een commerciële ruimte in de toren.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.