Zondag 23 februari er weer een een Bachcantate te beluisteren tijdens een muzikale vespers in de Kruiskerk aan de Van der Veerelaan 30a. De vespers begint om 16.30 uur en duurt een uur. Ieder is welkom vanaf 16.00 uur. De toegang is vrij, maar giften wordt op prijs gesteld, zodat ook in de toekomst muzikale diensten georganiseerd kunnen worden.
In deze muzikale vespers voert het koor Linguae atque Cordis, samen met solisten en een barokorkest, cantate 140 ’Wachet auf ruft uns die Stimme’ van Johann Sebastian Bach uit onder leiding van Bert ‘t Hart.
Met Christus
‘Wachet auf ruft uns die Stimme’ is een van de meest geliefde cantates van Bach geworden, zeker ook door de swingende muziek. Het is een koraalcantate waarin de ziel van de gelovige verlangend zingt om met Christus verenigd te worden. De tekstdichter gebruikt hierbij beelden die aan de liefdespoëzie van het Hooglied zijn ontleend. Het is een muzikaal ‘rijke’ cantate met naast strijkers en een continuo ook twee hobo’s. Liturg zal zijn ds. Klaas Holwerda en organist Henk Trommel.
Ik geloof dat de Kruiskerk moet gewoon Bach-kerk genoemd worden, want voor het kerkbestuur bestaan alleen maar zogenaamde swingende Bach composities. Na de 40ste Bach-cantate vind ik zelf welletjes en kom ik nooit meer naar deze kerk. Tussen de bezoekers zie ik alleen maar grijze bezoekers, alleen de muzikanten zijn jonger. Voor de toekomst van deze kerk heb ik mijn twijfels.