Voor de zogeheten Vrouwencirkel Amstelveen houdt op dinsdag 26 augustus om 19.30 uur (tot 21.30 uur) de Amsterdamse ambtenaar Jorine Noordman een lezing over biodiversiteit in De Meent aan Orion 3. ‘Bouwen in de stad met behoud van biodiversiteit’ heet haar lezing.
Zij is volgens de Vrouwencirkel specialist op het gebied van zowel natuur als bouwen bij de gemeente Amsterdam en lid van de Groenraad.
Kwaliteit
Noordman zet zich in voor een groene, leefbare ‘wilde’ stad. Zij gaat bij deze lezing dieper in op hoe een stad, dorp of gemeente het wonen aantrekkelijker kan maken omdat in een ‘natuur inclusieve leefomgeving’ naar haar mening de kwaliteit van leven hoger is. Dat hoeft niet alleen bij de aanleg van een plan voor een nieuwe wijk, maar kan ook heel goed in bestaande wijken worden toegepast, zegt ze. ‘Met weinig moeite iets meer rekening houden met de natuur kan positieve effecten opleveren.’
Verschil
Daarbij denkt zij aan het feest op de afgesloten A10, waar 750 bomen waren geplaatst, nadat er duizenden bomen voor die rijksweg waren verdwenen. Meer bomen kan volgens haar iets doen voor de temperatuur van de aarde. Wat het feest betreft, herinnert zij zich dat h er verschil tussen het asfalt en de bomen 17 graden was. ‘Interessant om te kijken wat nog meer mogelijk is’, constateert de Vrouwencirkel, die klimaatadaptatie kennelijk hoog in het vaandel heeft.