Burgemeester Tjapko Poppens bezocht vrijdag met beide wethouders die ‘inclusie’ in hun portefeuille hebben, Floor Gordon en Marijn van Ballegooijen, het recent geopende Centrum Seksueel Geweld aan de Elisabeth Wolffstraat in Amsterdam, voor iedereen in de regio die een ‘nare’ seksuele ervaring heeft gehad.
Daar zitten psychische, medische en juridische hulp onder één dak. Volgens Van Ballegooijen is het voordeel daarvan dat slachtoffers niet steeds opnieuw, bij elk loket, opnieuw hun verhaal hoeven te doen, war naar zijn mening onnodige stress voorkomt na een toch al zware periode.
Professionaliteit
Poppens zegt dat hij onder de indruk is van de faciliteit en de professionaliteit van de medewerkers. De behoefte van het slachtoffer komt er volgens hem op de eerste plaats. “Van onschatbare waarde voor iedereen die te maken krijgt met seksueel geweld,” zegt hij.
Lage drempel
Wethouder Gordon benadrukt het belang van de laagdrempeligheid. Ook als men twijfelt of men wel slachtoffer is iedereen bij het centrum welkom om zijn verhaal te doen. “Ook als men geen ‘nee’ heeft gezegd,” vindt Gordon. De Me Too-garde heeft er dus een centrum bij.
Het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland is voor iedereen in de regio toegankelijk. Wanneer nodig kunnen Amstelveense slachtoffers hun vervoerskosten declareren bij het hulpcentrum.