Weten B en W wel dat er nationale regels bestaan om gebouwen en vervoermiddelen voor mensen met een handicap bereikbaar te houden? Dat is een van de vele vragen die de fractie van Goed voor Amstelveen hen stelt. Fractievoorzitter Jacqueline Höcker naar de Nederlandse Norm (NEN), dat in 2016 werd geratificeerd, en zegt dat openbare gebouwen, dus ook die van de gemeente, toegankelijk moeten zijn. Maar in de praktijk worden gehandicapte mensen nog steeds belemmerd, zegt Höcker.

De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) stimuleert de norm actief en het monitoren ervan om te bepalen of een wettelijke verankering nodig is.

Sport

De norm geldt overigens ook voor winkels, sport- en culturele voorzieningen. Goed voor Amstelveen wil weten of de regel wordt ‘meegenomen’ bij nieuwbouwprojecten, renovaties en vergunningverlening. De fractie vraagt ook of de gemeente de regeling al gecommuniceerd wordt naar architecten, projectontwikkelaars en projectteams. “Onze fractieleden zijn actief in het ontmoeten van mensen met een handicap en gaan mee in het dagelijks leven van mensen bij het ondernemen van activiteiten om te ervaren en te zien waar men qua toegankelijkheid tegenaan loopt,” zegt Höcker.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.