Woensdag (12 maart) hield de leerlingenraad van het Amstelveen College samen met het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) het eerste landelijke congres voor leerlingenraden. Zo’n zeventig vertegenwoordigers van scholen kwamen naar het Amstelveen. Volgens voorzitter Mees Bouman was het doel van het congres om leerlingenraden bij elkaar te brengen om met en van elkaar te leren. Wethouder onderwijs Frank Berkhout, blijkbaar ook mediaschuw, opende het congres.

Hij zei het een eer te vinden dat dit eerste landelijke congres is georganiseerd is Amstelveen.

Platform

Leerlingenraden vervullen volgens hem een belangrijke rol voor de kleine miljoen middelbare scholieren in ons land. “Ze geven jongeren een platform om hun stem te laten horen én ze zorgen dat deze stem meegenomen wordt in beslissingen die jongeren aangaan.”  De wethouder zei zorgen te maken over de prestatiedruk die leerlingen ervaren op scholen. Daarom deed hij volgens de gemeente een beroep op de leerlingenraden door ze te vragen of ze dit probleem herkennen en oplossingen hiervoor zien. Eén van de workshop ging over de prestatiedruk en toetscultuur op scholen. Ook andere onderwerpen kwamen aan de orde zoals: samenwerken in de leerlingenraad, hoe breng je onderwerpen onder de aandacht, hoe ga je in gesprek met de schoolleiding en hoe werf je nieuwe leden. Wat erover gezegd werd, is niet bekend.

Maar volgens Mees Bouman, voorzitter van de leerlingenraad van het Amstelveen College, was een groot succes.

Foto: Frank Berkhout (links) luistert leerlingvertegenwoordigers naar Mees Bouman, voorzitter van de leerlingenraad van het Amstelveen College (podium witte trui).

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.