De ChristenUnie in de gemeenteraad wil de Week van de Mediawijsheid, waarin wij nu zitten (van 7 tot en met 14 november), gebruiken om een bingo te introduceren, die volgens de partij leidt tot minder ‘schermgebruik’.  Dat is ook het landelijke thema dit jaar. Je moet overigens wel het scherm gebruiken om uit te komen bij wat de CU wil, namelijk via www.amstelveen.christenunie.nl. En meer informatie over de landelijke campagne is te vinden op www.weekvandemediawijsheid.nl.

Maar het gaat er om te voorkomen dat schermgebruik levens beheerst.

Offline Bingo

De ChristenUnie Amstelveen zegt op een vrolijke en prikkelende manier aandacht te vragen voor bewust schermgebruik. Zij lanceert de Offline Amstelveen Bingo. Dat is ‘een kaart vol lokale, sociale en duurzame activiteiten die Amstelveners uitnodigt hun scherm even weg te leggen en weer écht contact te maken met hun omgeving.’ Om niet overspoeld te worden door prikkels, zegt lijsttrekker Dianne Hoefakker, moet men vaak even stilstaan en ‘kiezen en tijd geven aan wat echt telt, dat doet goed.’

Uitdagingen

De Offline Amstelveen Bingo bevat 25 herkenbare uitdagingen uit het dagelijks leven, variërend in plaats van een appje te sturen even bij iemand langsgaan tot wandelen zonder Google Maps of een boek lenen bij de bibliotheek. Elk bingovakje heeft een knipoog naar bekende apps, maar vertaalt die naar een offline, lokale variant. “Print de kaart uit, vink af wat lukt en ontdek hoe iets meer offlineleven is”, zegt de partij.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.