De enige brievenbus van Nes aan de Amstel, die in de Kerklaan, wordt al twee maanden niet geleegd. Geen wonder dat daarover de Dorpsraad (DR) klachten kreeg. Er werd ook bij PostNL geklaagd, maat op de belofte ‘U hoort van ons’ hoorde men niets meer. Overigens is het niet nieuw voor de Nes, want de vorige DR had daar ook al mee te maken.
Voorzitter Henk Boelrijk van de DR zei dat men moet praten met het regionale management van PostNL, maar ook hij geloofde niet bij voorbaat in de betrouwbaarheid van het bedrijf. “Er gaat steeds meer digitaal”, verzuchtte hij.
Niet werkend
Van de publieke tribune werd gezegd dat met het oog op het kleine kernen-beleid van de provincie Noord-Holland. Niets zo vervelend als een brievenbus die er wel staat, maar die niet werkt. Er blijken al Nessers aan zelf gerichte brieven te hebben gezonden. Met het gevolg dat die pas na twee maanden bij de betreffende huizen aankwamen.
Digitaal
De gemeente had overigens wel hetzelfde digitale argument om een door de Dorpsraad aangevraagde subsidie af te wijzen. De DR had onder meer verhoging van het naar Nes aan de Amstel komende geld gevraagd omdat hij huis-aan-huis in gedrukte vorm de Dorpsvisie wilde laten verspreiden. ‘Eigenlijk was het belangrijkste argument dat het niet meer van deze tijd is op papier iets te laten drukken”, zei Boelrijk. De DR biedt de dorpsvisie nu maar op de website aan, die desnoods uit te printen is. Een uitzondering wil men voor ouderen maken, die tegen – overigens veel duurdere – kostprijs een hard copy van de visie kunnen krijgen, omdat zij misschien niet zo handig of verstoken zijn van digitale technologie.
Dorpsvisie
De onlangs aan het college van B en W aangeboden Dorpsvisie is overigens in dat gemeentebestuur besproken en men is volgens Boelrijk bereid daarmee rekening te houden in het gemeentelijke beleid. Nes heeft sinds kort een eigen Jongerenraad, die vooral op het gebied van de woningmarkt actief is. Men wil, zoals ook in de Dorpsvisie werd gemeld, meer woningen voor jonge gezinnen in het dorp, die ook aan Nessers worden toegewezen.
Dat digitaal maken van de gehele maatschappij is pure discriminatie. Er zal altijd een aanzienlijk deel van de bevolking digibeet blijven. Die bereiken ze echt niet met een cursusje in de bibliotheek of het buurthuis, maar de overheid vindt het wel best en die cursussen voor digibeten zijn enkel windowdressing.
Leve de privatisering, VVD bedankt!