Home Economie Vier ‘hubs’ voor deelscooters

Vier ‘hubs’ voor deelscooters

0
11

De gemeente heeft nu vier zogeheten ‘fysieke deelscooterhubs’ geopend, te weten het Stadshart (voor het Cobramuseum), Nieuwe Kalfjeslaan, Uilenstede en Ouderkerkerlaan. De nieuwe hubs bieden inwoners een vaste en herkenbare plek om een deelscooter op te halen en terug te brengen. Daarmee wordt deelmobiliteit overzichtelijker en de openbare ruimte beter georganiseerd, vindt de gemeente.

De vier hubs zijn gerealiseerd in samenwerking met het bedrijf Check om ‘duurzame mobiliteit’ te stimuleren.

Goede mobiliteit

Door de scooters op herkenbare plekken te centreren, zijn die volgens gemeente en Check eenvoudiger te vinden en wordt foutparkeren verder teruggedrongen. Tegen de overlast door verkeerd op de trottoirs te parkeren ontstond gemeentelijk bezwaar. Veel inwoners hadden van de last van overal op trottoirs geparkeerde voertuigen. GroenLinks pleitte eerder voor deelmobiliteit en wethouder Floor Gordon (foto) zegt dat die nu toegankelijker werd. “Goede mobiliteit draait niet alleen om vervoersmiddelen, maar ook om een openbare ruimte die prettig, veilig en overzichtelijk blijft”, zegt ze.

Slim

De hubs zijn geplaatst op locaties waar veel mensen hun reis beginnen of juist overstappen op een andere vorm van vervoer. Daardoor vormen de deelscooters een logische aanvulling op lopen, fietsen en het openbaar vervoer. Oprichter en CEO Paul van Merrienboer (foto) van Check vindt dat deelscooters vooral sterk zijn wanneer ze onderdeel worden van het dagelijkse mobiliteitssysteem. “Met vaste hubs maken we het gebruik nog eenvoudiger en voorspelbaarder.” Met de opening van de vier hubs zetten Check en de gemeente een volgende stap in de verdere ontwikkeling van deelmobiliteit, zegt hij.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.