De gemeente doet, samen AmstelveenSport (AS), mee aan de volgende week maandag (19 januari), beginnende campagne ‘AmstelveenDrinktWater’. Vijf dagen kiezen inwoners samen voor water. Amstelveen is een zogeheten JOGG-gemeente (Gezonde Jeugd, Gezonde Toekomst). Daarom drinken alle inwoners vijf dagen lang alleen water of thee zonder suiker. De week sluit aan bij goede voornemens aan het begin van het nieuwe jaar en zet water drinken centraal als gezonde en vanzelfsprekende keuze.
Veel mensen drinken dagelijks ongemerkt (gezoete) dranken, zegt AmstelveenSport.
Herbruikbaar
Water is volgens AS een eenvoudig en gezond alternatief: het hydrateert het lichaam, ondersteunt concentratie en energie en lest de dorst zonder suikers of calorieën. Met de AmstelveenDrinktWater week wil JOGG Amstelveen inwoners bewust maken van de impact van deze kleine, maar effectieve gewoonte. Tijdens de AmstelveenDrinktWater week is de JOGG-waterbakfiets op verschillende plekken in de stad te vinden, waaronder schoolpleinen, winkelcentra en andere openbare locaties. Kinderen en volwassenen kunnen hier water met groente- of fruitsmaak proeven, krijgen informatie over het belang van water drinken en ontvangen een herbruikbare drinkfles.
Scholen
Voor alle basisscholen organiseert JOGG Amstelveen de Waterdrink4Daagse. Leerlingen drinken de hele week water en de school met, naar verhouding, de meeste deelnemers wint een sportles met De Beweegbus van AmstelveenSport. De AmstelveenDrinktWater week wordt op vrijdag 23 januari afgesloten met het WaterdrinkFestival in de Beweegbox. Dit festival is speciaal bedoeld voor alle BSO’s in Amstelveen.
Gezond gewoon
De AmstelveenDrinktWater Week is onderdeel van de JOGG-aanpak, die zich richt op het stimuleren van een gezonde leefstijl voor kinderen en jongeren. Vanuit AmstelveenSport coördineren JOGG-regisseurs Babiche Roof en Sven Kuit de activiteiten in Amstelveen. Door samen te werken met scholen, sportclubs, opvanglocaties en andere partners wordt water drinken steeds normaler in het dagelijks leven. Meer informatie is te vinden op amstelveensport.nl/jogg















































