Zoals elke andere Amstelvener moest ik uit andere media vernemen dat er dinsdag 14 april om 11.30 uur een herdenking is bij het monument ‘Nooit meer teruggekomen’ aan de Prins Bernhardlaan. Die ceremonie vindt plaats ter nagedachtenis aan de 190 Joden die uit deze gemeente, die toen nog Nieuwer-Amstel heette, werden afgevoerd. Zij maakten deel uit van de 102.000 Nederlandse Joden, die nooit terug keerden, omdat zij in vernietigingskampen waren vermoord. Elk jaar wordt op Jom Hasjoa de herdenking gehouden.
Amstelveen Oranje, waarmee ik overigens ondanks herhaaldelijk aandringen geen enkel contact heb, organiseert de herdenking.
Piet Cohen
Inwoners zijn welkom, maar worden wel verzocht op tijd aanwezig te zijn. Het monument is ontworpen door de Amstelveense kunstenaar Piet Cohen en bevat de namen van 165 Joodse Amstelveners die nooit terug kwamen. Randwijck staat op 21 april overigens stil bij Joods erfgoed in het gebouw aan de Randwijcklaan 13, destijds bekend als de ‘kleine sjoel. Daar wordt onder meer Stolperdrempel geplaatst.














































Zoals elke andere Amstelvener? U bent ook maar gewoon een Amstelvener.
Herdenken doet andere dingen vergeten.
Bijvoorbeeld: ‘Dat nooit weer’.
Hoe zinvol is herdenken dan nog?
Johan Bos emailt mij: “Natuurlijk ben je voor de Palestijnen. Heil Hitler, want Joden moeten weg.”
Ik heb hem geantwoord dat Joden massaal Palestijnen vermoorden. Niet omgekeerd.
Zouden de Palestijnen deze moordpartij over 80 jaar nog herdenken? Of zijn zij dan uitgeroeid?
Schaamteloos dat hij dat u mailt. U kunt aangifte doen van laster, artikel 262 wetboek van strafrecht.
Johan Bos mailt mij omdat hij zijn lasterlijke aantijging niet op dit openbare forum durft te plaatsen. Zo kan hij niet voor laster worden aangeklaagd.
“Heil Netanyahu, want alle Palestijnen moeten weg,” had ik hem moeten antwoorden.
Palestijnse kinderen worden gemarteld en misbruikt in gevangenissen van de Joodse staat. Herdenk dat ook eens.