Het gemeentehuis blijft op 5 mei, de Bevrijdingsdag, gesloten, maar elders in het Oude Dorp worden wel ‘bevrijdingsfeesten’ gegeven, georganiseerd door Amstelveen Oranje. Om 10.00 uur ontvangt die dag burgemeester Tjapko Poppens op het Dorpsplein de ‘Vrijheidsvlam’, door de lopers van AV Startbaan uit Wageningen gehaald. Het middagprogramma start daar om 13.30 uur en het avondprogramma om 19.00 uur. ’s Middags werkt o.m. DJ Appelmoes mee en is er een ‘vrijheidslezing’ om 16.30 door Teun Dominicus (thema ‘het vrije woord’) in museum JAN. Het avondprogramma, met o.a. Swingen en dansen met Traffic Jazz en Big Time vab 17.00 tot 19.00 uur, begint met een welkomstwoord door de burgemeester en met een optreden van de Slagwerkgroep Bovenkerk met leden van De Schakel. Daarna is er tot 21.30 uur muziek van Big Band PeeWee’s Problem.
Meer nieuws lezen? Ga naar het overzicht met nieuws
Dodenherdenking
De avond tevoren is er een dodenherdenking bij het monument ‘Aan hen die vielen’ aan de Amsterdamseweg (Broersepark), die om 19.30 begint met muziek van het Harmonie Orkest Amstelveen. Slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en alle andere oorlogen en vredesoperaties sindsdien worden herdacht, volgens Amstelveen Oranje. Om 19.58 is er een taptoe van Nico Schimmel, gevolgd door de twee minuten stilte om 20.00 uur, waarna het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus en de kransleggingen volgen. De Amsterdamseweg rond het monument is tijdens de herdenking afgesloten voor autoverkeer. Er staan rekken voor fietsen. Auto’s kunnen parkeren op de parkeerplaatsen dichtbij. Er zijn zitplaatsen voor invaliden en mensen die slecht ter been zijn.
Raadhuis gesloten
Op 5 mei is niet alleen het raadhuis gesloten, maar ook Speelboerderij Elsenhove en het Afvalbrengstation. Dat geldt ook voor Hemelvaartsdag (donderdag14 mei), Eerste Pinksterdag Elsenhove is dan open van 14.00 tot 17.00 uur net als Tweede Pinksterdag). Er wordt geen afval ingezameld. De route van maandag 25 mei wordt zaterdag 23 mei gereden.











































