Ā Om te zien wat kunst met ondernemerschap heeft te maken organiseerde de Ondernemersvereniging Amstelveen (OA) een bijeenkomst op donderdag 11 decemberĀ in hetĀ Cobra Museum. Daar spreekt directeur Susanne Wallinga van het museum over het onderwerp. Voor zowel kunst als ondernemerschap is creativiteit nodig, zegt de vereniging en het ziet er naar uit dat Wallinga het uitlegt.
Ondernemers ontdekken hoe de creatieve kracht van kunst niet alleen leuk is voor aan de muur, maar ook een turbo kan zijn voor innovatie, merkbeleving en klantbetrokkenheid, zegt de OA.
Cobra Museum
Overigens kreeg het Cobra Museum jaarlijks een subsidie van ruim een miljoen euro en heeft het zich verzekerd van een jaarlijkse gemeentelijke bijdrage van ⬠1.4 miljoen, voor de drie jaar. Maar Wallinga laat volgens OA zien hoe het museum ondernemerschap en culturele programmering āop een slimme Ć©n verrassende manier met elkaar verbindtā.
Kunstenaar
Marketeer Hans Breuker vertelt hoe het in zijn werk gaat. Hij is, behalveĀ ras-Amstelvener, ook kunstenaar en ondernemer.Ā Hij verhaalt, volgens de OA hij op humoristische wijze, hoe hij de overgang van marketeer naar full time kunstenaar maakte. Breuker zoomt in op succesvolle merken die kunst inzetten voor hun business en hoe de verzamelde ondernemers ook kunnen doen. āHans Breuker verkocht internationaal meer dan 7.000 artworks in de afgelopen twee jaar en licht een tipje van de sluier hoe hij dat met vallen en opstaan bereikteā, zegt de OA.
In het Museum Cobra tentoonstellingĀ āDe Cycloopā gehouden, een installatie op basis van knikkers. Onder begeleiding van creatief ondernemerĀ Han SchoonemanĀ (SchoonemanDesign), Hans Breuker en Joost (Ateliermedewerker van het Cobra Museum), ervaren deelnemers āhoe samenwerking, spel en innovatie samen een kunstwerk vormen (of op zān minst iets wat beweegt en niet instort)ā zegt OA. De bijeenkomst is onderdeel van het programma AmstelveenNEXT,Ā het nieuwe kennis- en verbindingsprogramma ādat ondernemers en organisaties samenbrengt om te bouwen aan een toekomstbestendig, duurzaam en inclusief Amstelveenā zegt de OA. Het trainingsprogramma is mede mogelijkt gemaakt doorĀ het Stadsfonds AmstelveenĀ en toegankelijk voor alle Amstelveense ondernemers.








































