Op zaterdagmiddag 22 november van 13.00 tot (ongeveer) 17.00 uur houdt de Vereniging Historisch Amstelveen (VHA) in samenwerking met Amstelveen Oranje een lezingenmiddag over de Tweede Wereldoorlog. De middag van plaats in het Noorddamcentrum, Noorddammerweg 1 (Bovenkerk).
De middag maakt deel uit van het programma ‘Amstelveen 80 jaar bevrijd’, waarmee in 2025 in Amstelveen wordt herdacht dat de Tweede Wereldoorlog tachtig jaar geleden werd beëindigd.
Engelandvaarder
Het programma omvat, na een inloop om 13.00 uur, onder meer een lezingen van Eduard IJsbrandij, waarin hij vertelt van een verhaal uit 1943, toen een Messerschmitt Bf109G-6 opsteeg vanaf Fliegerhorst Schiphol, en Pauline de Koning-Olthof, over haar grootvader Jan Oranje, ambtenaar ‘Duitse zaken’ bij de gemeente tijdens de Tweede Wereldoorlog. Na de pauze (15.00 uur), waarin historisch materiaal kan worden bekeken, volgen lezingen door Fred Stokkel (over militaire activiteiten in Bovenkerk aan de hand van (lucht-) foto’s en persoonlijke overleveringen) en Paul Hoogers over een vroege Engelandvaarder en de historie van squadron 320 van de Marine Luchtvaartdienst.
Historisch materiaal
Tijdens de middag wordt historisch materiaal getoond uit de Tweede Wereldoorlog, afkomstig uit onder andere de verzamelingen van René Kok en Frans Rosenberg, en lood van de toren van de St. Urbanuskerk met namen erin van Duitse soldaten en van inwoners van Bovenkerk. De toegang is gratis. Aanmelden is niet nodig.













































