Home Politiek € 20 miljoen voor scholen

€ 20 miljoen voor scholen

0
39

Er komt een nieuw kindcentrum (foto) in de Middenwaard, tussen de wijken Groenelaan en Waardhuizen (op de strook waar ooit de afslag van de snelweg A3 zou komen) voor de Willem Alexander School, die nu nog aan de Orion staat. Behalve kinderopvang wordt een gymlokaal gebouwd. De gemeente noemt dat de ‘volgende stap’ in het van de bouw van scholen. Voor het hele project vragen B en W van de gemeenteraad twintig miljoen euro.

Het definitieve ontwerp van het kindcentrum is inmiddels klaar en het wordt ‘toekomstgericht en duurzaam’, zegt de gemeente.

Buurtverbetering

In het gebouw zijn onderwijs, opvang, bewegingsonderwijs en de buitenruimte optimaal geïntegreerd, zegt de gemeente. De Willem Alexander School zit op dit moment verspreid op verschillende locaties en in een zeer verouderd gebouw, net als de twee naastgelegen scholen De Pioniers en De Cirkel. “Het bouwen van een kindcentrum is een belangrijke stap om de situatie voor de drie scholen, de leerlingen en de buurt te verbeteren”, zegt onderwijswethouder Frank Berkhout. “Met de nieuwbouw van deze school maken we ook de rest van de ontwikkeling in het gebied mogelijk, zonder dat we grootschalig hoeven te investeren in tijdelijke huisvesting voor deze leerlingen.”

 Werkzaamheden

In januari 2026 staan voorbereidende werkzaamheden aan de grond gepland. De start van de bouw is gepland voor april 2026. Nadat het kindcentrum is gerealiseerd, kunnen de volgende deelprojecten aan de Orion achter elkaar in uitvoering. Het uiteindelijke resultaat is dat alle scholen vervangen zijn door nieuwbouw, inclusief de sportzaal en ontmoetingscentrum De Meent.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.