Er kwamen zaterdag (5 juli) in totaal rond de 2500 bezoekers naar de Dag van de Bouw, waarop er tal van activiteiten waren op de A9 en het Stadsplein, zegt de gemeente. Aannemer VeenIX, die werkt voor Rijkswaterstaat, opende bijvoorbeeld de hekken van de bouwterreinen van de A9 (Badhoevedorp-Holendrecht) in Amstelveen en Ouderkerk aan de Amstel. Bewoners en andere geïnteresseerden konden met eigen ogen zien wat er achter de hekken en damwanden gebeurt. In Amstelveen betekende dit ruim vijftien meter afdalen de verdiepte ligging in.

In Ouderkerk aan de Amstel was het de laatste editie.

Kinderen

Omgevingsmanager Jara Brinkman van VeenIX spreekt van een ‘mooie dag’, waarop iedereen kon zien hoe een verdiepte ligging van de weg er eigenlijk uit ziet. “Tijdens de werkzaamheden willen we in verband met de veiligheid liever geen bezoekers op de bouwplaats, het is erg krap en elke centimeter wordt gebruikt”, zegt ze. “Daarom zijn we blij dat zoveel mensen, maar liefst 900, vandaag zijn komen kijken naar ons werk. Wat opviel is dat ook veel kinderen kwamen kijken. Er was een speurtocht met vragen over ons werk, om kennis te maken met de bouw. Wie weet hebben we kinderen geïnspireerd om later ook de bouw in te gaan.”

Bij elkaar

Ook A9 wethouder Adam Elzakalai is tevreden. Volgens hem was de dag een succes. “We merken dat steeds meer mensen zich betrokken voelen bij het project en nieuwsgierig zijn naar wat er allemaal gebeurt achter de bouwhekken. De mogelijkheid om af te dalen in de verdiepte ligging was voor velen echt een unieke ervaring.” Naar zijn mening bracht de dag het project en de stad dichter bij elkaar.

Laatste editie

In Ouderkerk aan de Amstel was het de laatste editie van de Dag van de Bouw. De A9 is van knooppunt Holendrecht tot aan de Amstel volgend voorjaar namelijk gereed. “Dat is natuurlijk goed nieuws voor de omgeving”, vindt omgevingsmanager Lammert Postma van Rijkswaterstaat.  “We hebben bezoekers meegenomen naar de brug over de Bullewijk om te laten zien hoe we zo’n brug opnieuw opbouwen terwijl het verkeer eroverheen moet kunnen blijven rijden.”

Ook was er een pubquiz met vragen over snelwegen, waar niet alleen bewoners maar ook de directie van aannemerscombinatie VeenIX en de wethouder van Ouder-Amstel aan deelnamen. “Dat laat zien hoe betrokken iedereen is bij wat hier gebeurt. Het was een mooie mix van inhoud en plezier”.

InZicht

Naast de bouwplaatsen was het ook druk bij Amstelveen InZicht, het bezoekerscentrum van de A9 en het Stadshart, boven de bibliotheek aan het Stadsplein. Kinderen mochten zelf een graafmachine besturen, konden spelen met kilo’s aan Lego, een speurtocht doen, een ijsje halen en binnen kijken in een echte botsabsorber op het Stadsplein. En natuurlijk was de maquette van het Stadshart populair.

De Dag van de Bouw werd georganiseerd door aannemer VeenIX, Rijkswaterstaat en gemeente Amstelveen.

5 REACTIES

  1. Volgens wethouder bracht de Dag van de Bouw het A9 project en de stad dichter bij elkaar.

    Wat een gotspe.

    Deze open verkeersriool had natuurlijk nooit dwars door het centrum van onze woonplaats aangelegd mogen worden.

    Deze grootste ramp die A9veen ooit heeft getroffen is het resultaat van een ééntweetje tussen een lokale wethouder en een autominister, beiden natuurlijk van de VVD.

    In alle steden van de wereld en ook elders in Nederland wordt voor zo’n bron van lawaai en luchtvervuiling een tunnel gebouwd, maar niet in onze VVD-stad.

  2. Dít open verkeersriool had natuurlijk een tunnel moeten worden, met daarbovenop stilte, schone lucht en ruimte voor park, sportvelden en andere gemeenschapsvoorzieningen die thuis horen in een stadscentrum. Zoals een gemeentehuis.

    VVD bedankt.

  3. Het raadhuis ligt prima op de plaats waar het nu gevestigd is, dichtbij het historische centrum. Dat door u overgewaardeerde winkelcentrum (dat u geheel in lijn daarmee liever een “mall” schijnt te willen noemen) heeft niets met het centrum te maken.

  4. @Janssen, Kijk eens op de kaart van A9veen of probeer eens met de bus naar het gemeentehuis te gaan.

    @Bikker, je geeft mij wel vaker gelijk, Frank. Daarvoor hoef je je niet te schamen.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.