Om bijen, vlinders en andere insecten te sparen, maait de gemeente de komende maanden (mei en juni) bij voorkeur niet. De actie strekt zich uit tot bermen, weides en oevers. Dit biedt hen de gelegenheid zich te ontwikkelen, zegt de gemeente, die meedoet aan landelijke ‘Maai Mei Niet of Maai Minder’ campagne.

Of ook inwoners daaraan willen bijdragen, vraagt de gemeente.

Doe mee

Volgens wethouder Floor Gordon herbergt een gazon meer planten dan alleen gras. “Door het grasveld of een gedeelte ervan niet te maaien, krijgen bloemen, kruiden en gras de kans om tot bloei te komen. Dit biedt bijen, vlinders en andere belangrijke insecten ruimte en tijd om zich te ontwikkelen,” zegt ze.

Groenvisie

Dat is ook een doelstelling uit de Groenvisie.  Verbetering van de groenstructuur dus, zodat flora en fauna meer ruimte krijgen. De gemeente hanteert een ‘ecologisch maaibeleid’. Dit betekent dat er op geselecteerde locaties minder vaak in slingerende banen of soms helemaal niet wordt gemaaid. Dit gaat in Amstelveen om een totaaloppervlakte van 1.155.609 m2, ofwel 285 voetbalvelden.

Tegels wippen

Bewoners kunnen eenvoudig bijdragen door het eigen gazon niet of minder vaak te maaien, zegt de gemeente. ‘Door het gras zijn gang te laten gaan, wordt de natuur ondersteund en dragen inwoners bij aan een groenere stad.’ Of men dus de grasmaaier wil laten staan, zodat de bloemen bloeien voor de bijen. Via www.amstelveen.nl/tegelwippen kunnen inwoners zich aanmelden om de tegels uit de tuin te laten ophalen.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.